Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 11.04.2010 13:00:47 

..::Stránky maďarské ohařky Maily::..

NOVINKY ROKU 2009

 

 • 24. 12. 2009
Tak je tady máme zase :) To to trvalo - Vánoce. A vzhledem k tomu, že jsem byla nejhodnější fenečka v okolí, tak se těším na tu spoustu dárků, co budu mít pod stromečkem. Už jsem nějaké balíčky objevila a ujistila se, že některé budou hodně voňavé. Ale Vánoce nejsou jen o dárečcích a dobrém jídle, vyrážíme na štědrodenní procházku. Počasí tedy nic moc, spíš to bude pěkně bahýnková procházka, ale to nevadí, hlavně, že nějaká bude.

Krásné Vánoce Vám všem a do nového roku jen to nejlepší!
To vše přeje
                   *Maila a páníci*


 • 5. 12. 2009
Tak a zase po hodně dlouhé době je tu rekapitulace. Je tu podzim, co si budeme povídat, ne zrovna příjemná část roku. Mrholení, pršení, bahno, zima - nic, co bych denně musela mít. Ale i tak procházkujeme, následně koupeme, protože bahno mám pak opravdu všude. I když je pravda, že někdy vyběhnu jen před dům, abych se vyvenčila a pak hurá zase do pelíšku. Blíží se Vánoce, jsem děsně zvědavá, co mi Ježíšek nadělí, ale nejdřív teda mám NAROZENINY! Už jsem velká holka, tak doufám, že na mě ti moji dvounožci nezapomenou a bude nějaká dobrota a dáreček. Jistě připojíme fotodokumentaci jako každý rok.
Jinak TADY jsou nějaké fotky z podzimní prochajdy, aby jste věřili, že nesedíme jen na zadku :-)

     
 • 19. 10. 2009

Máme tady rekapitulaci za uplynulých 14 dní. Tedy zaměříme se na jednu velikou novinku. 10. října jsem se zúčastnila soutěže o Šumperského hafana 2009. Byl to již třetí ročník a akci pořádala Liga na ochranu zvířat, členská organizace Šumperk pod záštitou poslance ing. Petra Krilla a za podpory Vlastivědného muzea v Šumperku. Soutěžilo se ve třech disciplínách – nejroztomilejší, nejposlušnější a nejšikovnější pes. Tyto disciplíny byly také každá zvlášť hodnoceny + se volil absolutní vítěz. Řeknu vám, počasí nic moc, to víte, když prší, nemůžete předvést své vrcholné výkony, ale i tak jsem nezklamala. Roztomilá jsem za každého počasí, poslušná jsem byla taky a šikovná?? Škoda mluvit, s paničkou jsme ukázali některé ze svých kousků. A světe div se, v konkurenci něco přes 20 hafíků, jsem zvítězila a tak se honosím titulem Šumperský hafan 2009. Panička dostala nádherný dort. Už jsem se bála, že ho ani neochutnám, ale nakonec jsem kus dostala (sice velkou náhodou a díky nešikovnosti paničky). Také jsme byly s paničkou foceny do novin, kde jsme byly nakonec na několika titulních stranách, panička pak dělala rozhovor pro Český rozhlas. To víte, jsem teď mediální hvězda:)

Fotografie přidáme, co nejdříve. Ale můžete se mrknout na tiskové zprávy: TADY a TADY.

       

 

 • 27. 9. 2009
Je tu další shrnutí :)
Máme za sebou další měsíc, dá se říci, že zajímavý a i
úspěšný. pokračuji ve své agility kariéře. 12. září jsme vyrazili na závody do Lukové, jela s námi i kámoška Jája. V prvním kole jsme byli bohužel diskvalifikováni, protože jsem si spletla překážky, další dvě kola již byla úspěšnější... Sečteno a podtrženo: jednou páté místo (z dvanácti) a jednou dvanácté (z třiceti). Což považuji za parádní umístění, cvičíme jen krátce a na cvičáku ještě nemáme ani všechny překážky. A co je nejdůležitější-baví mě to :) Na rajčeti jsme našli fotky, takže zvěřejňujeme ODKAZ, ať vidíte v akci nás i soupeře :)

Další velká zkušenost se udála o den později, kdy jsem dostala malinký dáreček, igelitku se dvěma opeřenci, jak jsem později zjistila, tak to byla kačena a kačer. No co vám budu povídat, vůbec jsem nevěděla, co s tím. Do tlamy jsem to moc brát nechtěla, ale zkoumala jsem to, očichávala a olizovala...:) Tak panička nakonec usoudila, že pokus nevyšel a dala kačenky Paule, která je jistě využije. No ale nedalo jí to, mně taky ne a zkusila to znovu. Kačenku jsem nosila, jako bych to dělala už mockrát předtím. A po obědě jsme to šli vyzkoušet i na vodu, kde jsem pro kačenku plavala jako zběsilá... paráda, jen kačenka už potom byla taková trochu opotřebovaná, chudinka. Tak jsme toho nechali. Fotodokumentace TADY.

A teď to hlavní. Včera jsme vyrazili na velkou psí sešlost. Bylo to naprosto parádní. V Šumperku jsme nabrali Terku, Michala a Airinku. Musím vám říct, že už je to nohatá slečna, sice trošku v pubertě, ale to mně nevadí (já taky ještě trošku jsem). Pravda, moc se mi nelíbilo, že jsem jela v kufru, ale ani jsem nepípla, protože jsme jeli na procházku a já se tolik těšila. Cílem cesty bylo Cotkytle (byla Cotkytle/byly Cotkytle). Tam už na nás - tedy jistě že hlavně na mě - čekal Barny, Aimee a Rosie a jejich paničky a páníci. Už jsem dlouho na žádné takové akci nebyla, tak jsem z toho byla docela vykulená a byla přilepená na paničky. Ale otrkala jsem se byla to paráda:)) Brácha, to je vám kus, je to opravdu švihák, Aimee - ta vypadá, že se pořád směje (i když jsme se jednou trošku nepohodly a vyměnily si názory) a Rosie je naprostá pohodářka, která od nás dostává titul "Nejmazlivější pes". Nesmím zapomenout Airinku, která jako jediná z nás všech zúčastněných má právo být štěňátkovsky praštěná. Sice trošku ignorovala paničku, ale to já znám, občas je musíme potrápit. Vyrazili jsme na prochajdu, pěkně jsme si zařádili, páníci protáhli kosti a samozřejmě nás i fotili. Na procházce jsme potkali taky velkýho černýho koně (tedy koňu:)), která z nás byla celá chudinka vyplašená, no taky aby ne, když kolem ní běhala smečka 5 psů, kteří si chtěli hrát. Tak to chvilkama vypadalo i nebezpečně, když nás chtěla zadupat do země. Celkově to byla skvělá procházka se vším všudy-s bezva psama i lidma, s krásným počasím, vodičkou, bahýnkem, myšičkama a spoustou dobrot, kterýma byl každý vybaven. A to pak bylo krmení dravé zvěře.
Tímto moc děkujeme všem zúčastněným za bezva odpoledne, jsme rády, že jsme vás poznaly a příště zas, přidáváme TADY pár našich fotek a těšíme se na profi fotky holek.

   
 • 30. 8. 2009
Tak a máme tu velké prázdninové shrnutí. Celé prázdniny jsme si řádně s paničkami užívaly jak se patří. S paničkou jsme byly na Letním výcvikovém táboře na Drozdovské Pile, kde jsme celý týden poctivě trénovaly, dokonce tam byl i splav, tak po každým cvičení jsem dostala za odměnu koupání místní říčce. Týden před táborem jsme měli u nás na cvičáku akci pro postižené, kde jsme dělaly s paňuchou ukázky agility.
A hlavně největší novinkou je, že včera jsme byly na našich prvních závodech v agility v České Třebové a dovezly jsme si jedno 1. místo a jedno 2. místo. S námi jely ještě moje dvě kámošky ze cvičáku, který taky dopadly výborně. Agility mě hrozně baví a je to vidět, konečně něco, u čeho můžu využít svůj vizslovský temperament.

ve Fotogalerii najdete fůru nových fotek, jak z ukázek, tábora, tak i ze závodů.
 • 22. 6. 2009
Už je pomalinku klasika, že jsme s aktualizacemi pěkně pozadu. Výmluvy na počasí jsou už asi zbytečné, ale já opravdu raději pobíhám po venku než sleduji paničku u počítače. Takže co je u nás nového. první věc je ta, že teď nebývám nějak moc zavřená sama doma, panička ležela v knížkách a já samozřejmě s ní - začínám být pěkně vzdělaná, takže nejen krásná, teď už má víc času a věnuje se mi.
Dále jsem nadšená z toho, že se do Šumperka přistěhovala malilinká ohaří princezna Airinka, její panička je mojí paničky exspolužačka - odkaz na stránky ZDE. Je to malá ďáblice, je super, že se vůbec nebojí a o tom, jak jsou z ní paničky nadšený asi ani vykládat nemusím. Já jsem ale přeci taky krásná-krásnější-nejkrásnější.
Taky jsme vyrazili na prochajdu s Benečkem, taky neúnavný tvor, který se navíc nebojí vody, takže jsme si spolu i zaplavali.
Další věcí, kterou jsem zažila byla čast na Jesenické šedesátce. Sice jsem se ze začátku  zděsila, že to bude moc dlouhý, ale bylo to fajn - počasí vyšlo, výhled jako v Alpách. Sice jsme těch 60 km z časových důvodů nakonec nedošli, ale příště se polepšíme s těch 25 zbývajících km levou zadní zmákneme.

Tu je malá fotodokumentace:
Malá lahůdka - Tuning ;-)

 • 21. 4. 2009

Koukám, že se nám další aktualizace daří zase až po měsíci, ale co naděláme. Pořád lítáme někde po venku, musíme toho bezvadnýho počasí přeci využít. Taky jsme chodily hodně čmuchat, pěkně jsem se posunula i k cicím stopám, jen to zalehnutí předmětu mi dělá menší problémy. Aby jste viděli, že se nenudíme, tak tady je malá foto-ochutnávka:

Další velkou novinkou je to, že mi můj šikovný páníček dal dohromady bezva přepravku do auta. Takže už jezdím pěkně v luxusu a mám celý kufr pro sebe. Pravda, ze začátku nějaké to kňučení bylo, ale kdo by to nezkusil. Panička zrovna o víkendu donesla nějaká stará čísla Psích sportů - vám řeknu parádní rady:) Takže se vzděláváme nejen v záchranařině, ale právě v tom frisbííí. To mě fakt baví, takže proč toho nevyužít.

                

 • 25. 3. 2009

Měsíc je zase fuč a jak tak koukám, aktualizace žádná. Ale neflákám se, právě naopak.

15. 3.2009 - jsem se zúčastnila společného cvičení ZBKJmK v Bedihošti - fotky tady :)

21. 3. 2009 - další společné cvičení s ZBKJmK, tentokrát ve Vlčnově - fotky tady :)

               

 

 • 17. 2 2009

Zlepšujeme se, zlepšujeme - hip hip  huráááá :-) Přidali jsme nové úlovky do sekce Tuning by Maila. Tak se můžete opět pobavit nad vynalézavostí maďara. Také jsme přidali nové fotky ze zapomenuté prochajdy, ještě beze sněhu. Teď ho u nás napadlo tolik, že se mi ani ven nechce. Jdu udělat to nejnutnější a zase do teploučka. Těším se na jaro, paničky si koupily nové kolečkové brusle, tak budeme vyrážet...

     

 • 15. 2. 2009

Docela brzká aktualizace, to koukáte, co. Novinky žádné nejsou, opravdu teď chodíme pravidelně vyštěkávat, prý jsem velice šikovná a rychlá. Panička to vyzkoušela i na mé oblíbené hračce - plyšákovi Alfovi a já štěkala jak blázen. Jinak chodíme procházkovat, užívám si sněhu, dokud ještě je. Je to paráda, když se panička nedívá, tak žeru sníh...samozřejmě, že si dávám bacha, aby nebyl žlutej-mám přeci nějaké IQ :-) A z dnešní procházky tady mám pár FOTEK...

 •  9. 2. 2009

Tak jsme opět tady. Zejména proto, že panička obdržela fotky z Tábora talentované mládéže, kde jsme v létě byly. Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii. Dále se z nám staly superhvězdy, takže si určitě přečtěte novinový článek na této stránce, je to sice ze srpnových novin, ale to není důležitý.

Jinak teď máme domluvenou starou rozpadlou budovu, tak tam chodíme cvičit vyhledávání a vyštěkání. Panička mi slíbila, že mě u toho vyfotí, jak hledám, tak uvidím, jak to dopadne.

 
 

 

 

 

 • 21. 1. 2009
Konečně jsem zase zažila a zažívám pořádnou zimu. Loni to bylo takové odfláknuté, ale letos se ta sněhová nadílka mimořádně povedla. I když dneska, při pohledu z okna to už tak nevypadá - máme tady hnusnou oblevu, spoustu vody a bahna. To na procházky a řádění moc ideální není. Ale já budu věřit, že zase napadne.
Takže co dělám? procházkujeme, v tom sněhu je to fakt bezva, občas vypadám jako bezhlavý pes - to víte, něco ucítím, vrazím hlavu do sněhu a hledám. Je to bezva, jen to občas studí. Taky jsem byla bruslit, teda procházet se po našich zamrzlých poldrech. To už tak bezva nebylo, klouzalo to, pěkně sem se obrousila drápky, asi mi chyběly ty přístroje, co se nosí místo bot :-)
Můžete mrknout na MIX zimních fotoček... Pac a pusu všem.
 • 2. 1. 2009

Panička si dala novoroční přecevzetí, že mi bude co nejčastěji aktualizovat stránky, a dnes to vzala sakra zodpovědně. Přibylo spoustu fotek. 27. prosince 2008 jsme měli na cvičáku Vánoční srandamač, kde jsme obsadili bramborovou čtvrtou pozici. tentokrát nechyběly ani kostýmy. To jsme se s paničkou převlékly za inženýrky. Jinak na tenhle rok máme spoustu plánů, hlavně kariérních, tak uvidíme, jak to všechno dopadne...

 

S paničkou v kostýmu inženýrek

 
TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek